SmartAgriHubs FIE#18: Autonomous Greenhouses – smart micro farming and smart large-scale production


Cel

Umożliwienie w pełni autonomicznej uprawy szklarniowej dla użytkowników indywidualnych i grup użytkowników w oparciu o implementację komponentów AI i IoT. 


Zakres:

Pomysł koncepcyjny obejmuje w pełni zautomatyzowane szklarnie do mikroogrodnictwa/mikrorolnictwa na potrzeby wdrożenia inicjatyw Smart Farming i Smart Cities.

Szklarnie będą sterowane komputerowo: warunki klimatyczne, zabiegi zrobotyzowane będą wykonywane począwszy od przygotowania gleby, siewu, nawadniania i odchwaszczania. Inteligentne szklarnie będą wyposażone w zestaw czujników pozwalających na monitorowanie warunków klimatycznych z dużą dokładnością odczytu. System analizujący dane z czujników pozwoli na dostosowanie warunków w szklarniach. Inteligentny system wspomagania produkcji przygotowany na potrzeby szklarni (indywidualnych i/lub grupowych), będzie przewidywał plony dla określonych ustawień, pomoże wskazać i wyeliminować błędy produkcyjne w celu maksymalizacji plonów lub obniżenia kosztów produkcji przy danym plonie.

Piloty będą testowane w wybranych lokalizacjach w Polsce i Portugalii, wśród producentów papryki, pomidorów, owoców miękkich i/lub kwiatów, w tym małych producentów Smart Cities. Pilotaż będzie prowadzony i wspierany przez DIH Agro Poland i HUB4Agri.

Wyniki eksperymentu wraz z widokiem systemu pracy na instalacjach pilotażowych zostaną zaprezentowane grupom producentów oraz stowarzyszeniom rolniczo-ogrodniczym.